Przyszłościowe panele i ogniwa słoneczne

Coraz bardzo często mówi się o ekologicznych sposobach na ogrzewanie domu albo ogrzewanie wody. Natomiast aby móc korzystać z takich sposobów najpierw należy niemało zainwestować. Bycie eko pomimo, że jest modne, nie jest tanie. I nie zapowiada się na to, aby w ciągu paru najbliższych lat miało potanieć.



Najpopularniejsze jest budowanie domowej elektrowni słonecznej. Panele słoneczne można kupić dosłownie w hurtowniach z materiałami budowlanymi lub w sklepach internetowych. Z pewnością wymagany będzie fachowiec (najlepiej z certyfikatem) do ich montażu, ponieważ w gwarancji każdego zestawu jasno określone jest, że producent nie ponosi odpowiedzialności, gdy my podłączymy coś źle i elektrownia nie będzie działać.

Ogniwa słoneczne w znaczącej liczbie sytuacji montowane są na dachach, niemniej jednak można je także postawić w ogródku na specjalnym stojaku, dzięki któremu będą odpowiednio nachylone do promieni słonecznych, które będą na nie padać. Wyłącznie wtedy, kiedy panele fotowoltaiczne będą właściwie nachylone taka domowa elektrownia będzie należycie pracować.

Ilość montowanych paneli solarnych zależy przede wszystkim od tego czy zestaw ma pomóc w ogrzewaniu ciepłej wody czy również ma wspierać ogrzewanie centralne i podgrzewanie wody. Im większy dom, więcej mieszkańców i większe zapotrzebowanie na ciepło i wodę, tym więcej paneli w przyszłości powinno się zamontować. Jednak powinno się liczyć się z tym, że w naszym klimacie samą instalacją solarną nie ogrzejemy domu. Musi ona być wspomagana przez piece czy kominki, by funkcjonować całe 356 dni w roku.

Warto sprawdzić: panele słoneczne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz