Jak nakręcić film z lotu ptaka bez helikoptera

Jeżeli nie posiadamy samolotu, helikoptera, lub chociaż szybowca nakręcenie filmu z lotu ptaka będzie dość skomplikowanym zadaniem. Prawdopodobnie że użyjemy do tego celu quadrocoptera. Ten swoisty model helikoptera posiadający cztery śmigła umożliwia na stabilny lot, oryginalne filmy i wykonywanie akrobacji, które niekoniecznie są możliwe w przypadku większych maszyn.

Drony to perfekcyjne urządzenia to przenoszenia nieznacznych ładunków. Im bardziej doskonałe kierowanie wielowirnikowcem w powietrzu, tym większa szansa na idealny film. Ażeby go jednak uzyskać potrzebna jest kamera o bardzo niewielkich wymiarach. Teraz nie jest konieczne wykorzystanie kamery płytkowej, natomiast jest to już rozwiązanie sprawdzone i warto je wziąć pod uwagę.

Sterowanie quadrocopterem jest możliwe poprzez specjalnego pilota. Osoby, które preferują techniczne nowinki, mogą w sytuacji bardziej efektownych modeli wypróbować aplikację do smartphonea. Daje możliwość ona między innymi na sterowanie wysokością naszej maszyny z ziemi i obserwowanie jej lotu.

Trzeba pamiętać, że zwyczajne quadrocoptery mają ograniczony czas pracy. Ichniejszym lotem możemy cieszyć się przez maksymalnie piętnaście minut. Potem konieczna jest wymiana akumulatora na naładowany. Dlatego o ile zamierzamy dzień użyty na filmowanie, powinniśmy mieć to na uwadze. Z zapasowych części warto zaopatrzyć się też w dodatkowe śmigła quadrocopter. W pewnych sytuacjach umożliwia to na inny tryb lotu, w pewnych przypadkach pomaga w pracy, jeśli jedno ze śmigieł ulegnie uszkodzeniu nie należy w tym samym momencie wracać do domu.

Należy spostrzec: kontroler quadrocopter.

0 komentarze:

Prześlij komentarz