Zbliża się szkoła, pomyśl o wyprawce dla dziecka

Wydawałoby się, że dopiero przed chwilą rozpoczęły się wakacje, jednakże nieubłaganie, wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Dla wielu rodziców znaczy to konieczność zainteresowania się podręcznikami dla dziecka do następnej klasy. Jednakże, poza niezbędnym zapleczem merytorycznym, dzieciom - wyjątkowo tym młodszym - przyda się też dobrze dopasowana wyprawka.

W młodszych klasach szkoły podstawowej, jak też w tak zwanej zerówce dzieci, oprócz typową nauką, wykonują także bardzo wiele różnorodnych prac plastycznych, które wpływają na sprawność ichniejszym dłoni, przygotowują je do edukacji pisania liter i cyfr. W tym celu dzieci rysują, malują farbami, wycinają, lepią z plasteliny, tworzą wydzieranki z gazet czy papierów kolorowych i podejmują kilka innych aktywności.

Szkoła niestety bardzo często nie zapewnia materiałów do takich prac. Warto zadbać, aby dziecku niczego nie brakowało i by mogło ono całkowicie skorzystać z zajęć. W takiej wyprawce mogą odnaleźć się na przykład kredki milan i plastelina astra. Nie zapominajmy także o plecaku, w którym pociecha będzie mogła nosić najpotrzebniejsze rzeczy. Z pewnością sprawdzi się w tej roli plecak coolpack.

Dla małych dzieci bardzo ważna jest otoczka, która towarzyszy przygotowaniom do rozpoczęcia nauki. W dużej liczbie przypadków nieco lękają się pójścia lub powrotu po wakacjach do szkoły. Zestaw nowych przyborów ma możliwość być dla nich nagrodą za przełamanie tego lęku i dodatkową zachętą do aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach. Polecam jest maksymalnie ułatwić im start szkolny.

Zobacz: plastelina astra.

0 komentarze:

Prześlij komentarz