Panele fotowoltaiczne

W obecnych czasach doświadczamy znacznego zanieczyszczenia powietrza. Bez wątpienia przyczyniają się do tego spaliny pochodzące z samochodów. Aktualnie duży nacisk kładzie się na ekologię, jednak wielu z obecnych zanieczyszczeń nie jesteśmy w stanie uniknąć.

Ażeby polepszyć kondycje mojej planety, polecam wykorzystywać energię odnawialną. Jednym z przykładów energii odnawialnej jest energia pochodząca ze słońca. Słońce jest źródłem nieskończonej ilości energii, która w przeciwieństwie do ropy lub gazu nie ulegnie wyczerpaniu. Z tego powodu wiele lat temu uczeni stworzyli pierwsze ogniwo fotowoltaiczne, którego działanie opierało się na pobieraniu energii słonecznej i kolejno modyfikacji w energię elektryczną. Na tej zasadzie działają panele fotowoltaiczne. Możemy je zauważyć w większości wypadków na wielu dachach domów. Dzięki stosownej budowie pobierają energię słoneczną, konwertują ją i tym samym możemy zredukować nasze koszta przykładowo ogrzewania wody w domu.

Teraz fotowoltaika jest prężnie rozwijającą się dziedziną. Możemy wyróżnić cztery generacje ogniw fotowoltaicznych (pospolicie nazywanych ogniwami słonecznymi). Pierwszą generację stanowią ogniwa oparte na krzemie, możemy wyróżnić ogniwa monokrystaliczne , a dodatkowo polikrystaliczne. Druga generacja to ogniwa cienkowarstwowe, z kolei do trzeciej generacji należą ogniwa fotoelektrochemiczne, gdzie możemy wyróżnić ogniwa organiczne, polimerowe albo barwnikowe. Końcową generację stanowią ogniwa działające w oparciu o nanocząstki będące kropkami kwantowymi. Więcej informacji można odnaleźć na stronie energiasloneczna.info.

Więcej: http://energiasloneczna.info.

0 komentarze:

Prześlij komentarz