Piękna podłoga

Kiedy przychodzi w końcu czas na remont domu, w wielu wypadkach zaczynamy od malowania ścian, odświeżania dekoracji, kupujemy nowe meble – jednak jeśli przychodzi czas na poważniejszy remont domu, na całkowitą odmianę pomieszczeń, zaczynamy oczywiście od wymiany, bądź położenia nowych (jeśli dopiero się wybudowaliśmy) podłóg.

W sklepach remontowo-budowlanych znajdziemy mnóstwo ciekawych inspiracji i pomysłów na podłogi w naszych domach i mieszkaniach. Znajdziemy dziesiątki a wręcz setki rodzajów paneli, płytek, podłóg drewnianych, parkietów, wykładzin, dywanów – choć te jednak są używane dziś już bardzo rzadko, gdyż ciężko je utrzymać w czystości, a zwłaszcza Ci którzy są alergikami powinni wystrzegać się takich rozwiązań w swoich domach i mieszkaniach. Bez wątpienia ciekawe panele, na których położymy nie za duży dywanik, pasujący do wnętrza danego pomieszczenia. Dywany są świetnym rozwiązaniem w pokoiku dziecka, w sypialni a nawet w salonie, gdzie mamy miejsce do siedzenia. Dywan posiada nam służyć jako detal dekoracyjny, niemniej jednak głównie, ażeby było nam cieplej w nogi, szczególnie gdy nie posiadamy ogrzewania podłogowego. W pomieszczeniu gdzie zlokalizowana jest choćby malutki dywan od razu jest przyjemniej i przytulniej.

Bardzo modne są dziś parkiety, na pewno należy o nie należycie dbać, ale prawdziwe Panie Domu nie będą miały z tym kłopotu. Do parkietów natomiast, dywany nie pasują, w szczególności kiedy parkiety są drewniane; podłogi drewniane dają już same w sobie wiele ciepła. Poszukajcie przed remontem interesujących inspiracji, w sieci w wszelakiego rodzaju poradnikach, gazetach, czasopismach, na pewno znajdziecie pomysły na remont własnego domu.

Więcej informacji: projekty.

0 komentarze:

Prześlij komentarz